Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku - 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13.11.2018
100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniach 09-11 listopada 2018 r. żołnierze i pracownicy wojska Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku uczestniczyli w obchodach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej zbiórki w Komendzie, w czasie której Wojskowy Komendant Uzupełnień, ppłk Marek TOMASZEWSKI przypomniał genezę Święta oraz podziękował zebranym za dotychczasową pracę i służbę. Podczas zbiórki odczytano rozkazy okolicznościowe.
Ponadto przedstawiciele Komendy wzięli udział w szeregu uroczystości patriotycznych na administrowanym terenie min.:
W dniu 09.11.2018 r.
Wojskowy Komendant Uzupełnień  w Kłodzku, ppłk Marek TOMASZEWSKI uczestniczył w uroczystej zbiórce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach.
Zastępca Komendanta, mjr Mariusz HORUDKO, podczas uroczystości w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze wręczył, w imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu, pamiątkowe platery dla starosty kamiennogórskiego- Pana Jarosława Gęborysa oraz dyrektor szkoły- Pani Marioli Jaciuk.
Szef Wydziału Rekrutacji, mjr Sebastian KOPCZAK uczestniczył w uroczystym ślubowaniu pierwszych klas mundurowych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy.
W dniu 11.11.2018 r.
Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kłodzku, ppłk Marek TOMASZEWSKI uczestniczył w obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości w Kłodzku, zastępca Komendanta, mjr Mariusz HORUDKO w Wałbrzychu, a szef Wydziału Rekrutacji, mjr Sebastian KOPCZAK w Świdnicy, oficer WPMiAR por. Bartłomiej PACZEWSKI w Bardo Ślaskie.
Wszystkie uroczystości rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Polskiego, a zakończono składaniem wieńców przy pomnikach Bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku
Walecznych 61
57-300 Kłodzko
tel. 261647400
fax. 261647435
wkuklodzko@ron.mil.pl